Kuvaus
Tuoksuton ja hellävarainen Salmen Suopa Palasaippua kamomilla on erinomainen koko vartalon pesuun. Sisältää kamomillajauhetta ja kaoliinisavea.
Saippua tehdään käsityönä, joten ulkonäössä, kuten väreissä, saattaa olla eroavaisuuksia erien välillä. Saippuaan ei ole lisätty keinotekoisia kovetteita, joten säilytä saippuaasi hyvin vettä läpäisevällä alustalla, jotta se ei pehmene ja pääsee kuivumaan käyttökertojen välillä.
Valmistettu Turussa.
INCI Salmen Suopa Palasaippua kamomilla:
Sodium Cocoate (Coconut oil), Sodium Olivate (Olive oil)*, Sodium Avocadoate (Avocado oil), Sodium Shea Butterate (Shea butter)*, Glycerin, Aqua (Water), Sodium Castorate (Castor oil)*, Chamomilla Recutita (Chamomille) Flower Powder, Kaolin, Chamomilla Recutita (Chamomille) Flower, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract
* Luomu raaka-aine
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.