PaaPii Design Retki huppari Nuutti metsä-ruoste

Tuotetta ei ole varastossa eikä myytävänä.

  • Ihastuttava Nuutti kettu koristaa mukavaa ja käytännöllistä hupparia
  • Käytännöllinen vetoketju sekä taskut tekevät hupparista helppo- ja monikäyttöisen
  • Valmistettu Kokkolassa
Valmistaja:
Tuote on valitettavasti päässyt loppumaan

Kävisikö sinulle jokin muu tuote?

100vrk palautusoikeus

ilmainen vaihto ja palautus.

Joustavat Maksutavat

Maksa verkkopankissa, laskulla tai osissa.

PaaPii Design Retki huppari Nuutti metsä-ruoste

Maanläheinen PaaPii Design Retki huppari Nuutti metsä-ruoste muodostuu varmasti sekä tyttöjen että poikien luottovaatteeksi ihanan värimaailmansa ja pehmeän materiaalinsa ansiosta. 

College-huppari sopii malliltaan mahtavasti lasten leikkeihin ja kiipeilyihin. Resorit varmistavat, että huppari pysyy hyvin päällä hurjimmissakin seikkailuissa. 

Kuosin hellyttävä Nuutti kettu tarkastelee ympäristöään uteliaana. Ja kaunis vihreä väri luo raikkautta ympärilleen.

Huppari on ekologisesti valmistettu luomupuuvillasta. Laadukas kangas on hyvin joustavaa ja se tuntuu mukavalta yllä.

Valmistettu Kokkolassa, PaaPii Designin omassa ompelimossa.

Avainlipputuote.

Suunnittelijat:

Anniina Isokangas & Paula Isopahkala

Materiaalit:

96% luomupuuvilla, 4% elastaani. Kutistuu n. 5%.

Pesuohjeet:

Kun pidät hyvää huolta hupparista, siitä riittää iloa ja hyötyä pitkään. 

Neulokselle suositellaan ensimmäistä pesua 60 C pesuohjelmalla. Jatkossa 40 C pesulämpötila on riittävä. Silitä tarvittaessa kahdella pisteellä kankaan nurjalta puolelta.

Printtikangas on hyvä pestä aina nurin päin käännettynä ja erillään karheista materiaaleista kuten pellava tai frotee. Näin pinta säästyy pesussa mekaaniselta hankaukselta. 

Suosi värillisen pyykinpesuaineita, vältä valkaisuaineita sisältäviä pesutuotteita. Neulokselle ei suositella huuhteluainetta.

Vältä kankaan liotusta ja kuivausrumpua. Pese huppari aina muun saman sävyisen pyykin kanssa, ei yksinään. Näin pesukoneen vedensäätely toimii oikein.

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “PaaPii Design Retki huppari Nuutti metsä-ruoste”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Katso myös