Kuvaus
PaaPii Design Lyyra tunika Niittyleinikki aurinko säteilee auringonvaloa sinun kanssasi. Tämä näyttävä ja rento lyhythihainen tunika sopii kaikille, jotka arvostavat helppoutta ihanan tyylikkäässä muodossa.
Laadukas luomupuuvillainen trikookangas on hyvin joustavaa ja ihanan pehmeää, joten tunika muodostuu helposti lempivaatteeksi niin arkeen kuin juhlan hetkiinkin.
Lyyra on malliltaan A-linjainen lantion alapuolelle ulottuva väljä tunika. Tunikassa on pyöreä pääntie.
Valmistettu Kokkolassa, PaaPii Designin omassa ompelimossa.
Avainlipputuote.
Suunnittelijat:
Anniina Isokangas & Paula Isopahkala
Tunikan kokotiedot:
Kokotaulukon mitat ovat vaatteen mittoja. Parhaiten löydät oman kokosi vertaamalla kokotaulukon mittoja jonkin itsellesi sopivan vaatteen mittoihin.
Materiaalit:
Luomutrikoo (95% luomupuuvilla, 5% elastaani. Kutistuu n. 5%.)
Pesuohjeet:
Kun pidät hyvää huolta tunikastasi, siitä riittää iloa ja hyötyä pitkään.
Neulokselle suositellaan ensimmäistä pesua 60 C pesuohjelmalla. Jatkossa 40 C pesulämpötila on riittävä. Silitä tarvittaessa kahdella pisteellä kankaan nurjalta puolelta.
Printtikankaat on hyvä pestä aina nurin päin käännettynä ja erillään karheista materiaaleista kuten pellava tai frotee. Näin pinta säästyy pesussa mekaaniselta hankaukselta.
Suosi värillisen pyykinpesuaineita, vältä valkaisuaineita sisältäviä pesutuotteita. Neulokselle ei suositella huuhteluainetta.
Vältä kankaan liotusta ja kuivausrumpua. Pese tunika aina muun saman sävyisen pyykin kanssa, ei yksinään. Näin pesukoneen vedensäätely toimii oikein.
Marjatta Sand (varmistettu kirjoittaja) –
Siis tosi ihana mekko/tunika pituudesta riippuen. Itselläni käy hyvin mekoksi. Tosi ihanaa materiaalia ja itse ostin XL kokon joka oli just hyvä. Itse 162cm ja rintava eli istui ylhäältäkin tosi hyvin. Toimituskin supernopeeta. Sain heti seur.päivänä tilauksestani. Ostan myös jonkun toisen kuosisen. Suosittelen
Seija Gross (varmistettu kirjoittaja) –
Suurella ilolla avasin paketin ja luin persoonallisen käsin murteella kirjoitetun lähetteen ja kaiken kruunasi täydellisesti istuva mekko. Koko M tunika käy mekosta, koska olen 154 cm pitkä. Varmasti tilaan vielä jotain muutakin kesäksi:)
Sari Laitinen –
Ihastuttava mekko. Toimitus oli salamannopea ja ihanaa että pakkausmateriaali oli minimoitu. Kiitos tilaamme kyllä lisää!
MK (varmistettu kirjoittaja) –
Ihanan pirteä ja laadukasta kangasta, suosittelen ?
Tarja Hyötyläinen (varmistettu kirjoittaja) –
Hyvin istuva tunika, materiaali todella laadukas.
Mukavasti murteella käsin kirjoitetut terveiset lähetteen mukana, iloinen yllätys!!
Tulen myös jatkossa tilaamaan.