Lapuan Kankurit Terva kylpypyyhe 85x180cm musta-grafiitti

69.90

Varastossa

  • Pestyä 39% eurooppalaista Masters of linen- pellavaa, 43% tenceliä ja 18% puuvillaa
  • Valmistettu puukuidusta ympäristöä säästävin menetelmin
  • Todella imukykyinen ja nopeasti kuivuva
  • Valmistettu Lapualla
Valmistaja:
Tämän tuotteen osalta:
Arkisin klo 14:00 mennessä tehdyt tilaukset

lähetetään varastostamme samana päivänä.

Toimitushintamme kotimaahan alk. 3,90€ - yli 89 euron tilauksissa 2,90€ - Yli 149 euron tilaukset ilman toimituskuluja!

Toimitukset Eurooppaan 7,90 - 19,90 €.

100vrk palautusoikeus

ilmainen vaihto ja palautus.

Joustavat Maksutavat

Maksa verkkopankissa, mobiililla, kortilla, laskulla tai osissa Visma Pay tai Klarna maksupalveluiden kautta.

Lapuan Kankurit Terva kylpypyyhe 85x180cm musta-grafiitti

Lapuan Kankureiden Terva pyyhe on erittäin imukykyinen ja nopeasti kuivuva, joten se on käytössä hygieeninen. Keveytensä ansiosta Terva-pyyhe on erinomainen myös matkoilla. Terva -pyyhkeet ovat pestyä pellava-puuvilla-tenceliä. Tencel valmistetaan puukuidusta ympäristöä säästävin menetelmin.

Valmistettu Lapualla

Avainlipputuote

Terva pyyhkeen pesuohje:

Hienopesu 60°C runsaassa vedessä erillään muusta pyykistä. Myös 40°C riittää. Älä käytä huuhteluainetta tai valkaisuaineita. Normaali linkous. Kuosittele kosteana. Tuotteesta saattaa irrota lyhyttä kuitua, joten tarkista nukkasihti ennen ja jälkeen pesun. Värjäämätön pellava vaalenee pesujen myötä.

Materiaali: Pesty 39% eurooppalainen Masters of linen- pellava, 43% tencel ja 18% puuvilla.

Kauppiaan kommentti Terva pyyhe:

”Minäpäs sain ison musta-pellavan värisen Terva kylpypyyhkeen joulupukilta (vaimo sai vaaleanpunaisen). Oli pukkikin käynyt Maammekaupassa ostoksilla, mutta ei siitä sen enempää.

Kun pyyhe oli kertaalleen pesty, otin sen käyttöön aika suurin odotuksin. Olin pehmeää neulosta ehtinyt jo sen verran paljon kaupan hyllyssä hypistelemään, että oikein odotin päästä testaamaan sitä käytännössä.

Enkä kyllä pettynyt. En tiedä voiko niin sanoa, mutta tuntuu, että koko itsensä kuivaamisen prosessi muuttui uuden pyyhkeen myötä. Kun valtavan kokoisen pehmeän pyyhkeen kietaisee ympärilleen, ei tarvita muuta. Materiaali imaisee vartalon kuivaksi. Siltä se ainakin tuntuu, mikä lienee pääasia. Lisäksi pyyhe odottaa naulassa aina valmiiksi kuivana, koska se kuivuu niin nopeasti.

Jos jotain negatiivista pyyhkeestä haluaa sanoa, niin kyllähän varsinkin ensimmäisellä pesukerralla siitä nukkaa lähtee melko paljon. Tätä ilmeisesti voi vähän ehkäistä sillä, että kastelee pyyhkeen huolella jo ennen pesukoneeseen laittamista.

Eli nivotaas sitten homma yhteen. Lapuan Kankurit on onnistunut mielestäni lähes täydellisesti pellavan, puuvillan ja puukuitu tencelin yhdistelmässä. Minun hommiani tämä helpottaa kummasti, koska minulla on nyt tiedossa pommin varma ensimmäinen ehdotus niille, jotka tulevat myymäläämme etsimään merkkipäivälahjaa tietämättä, mitä oikeastaan etsii.” -Jarkko-

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Lapuan Kankurit Terva kylpypyyhe 85x180cm musta-grafiitti”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Katso myös

Saatat myös pitää...